Konto Nest Rodzinne Oszczędności – Opinie, Jak działa, Czy warto?

Konto Nest Rodzinne Oszczędności dowodzi, że systematyczność w odkładaniu pieniędzy popłaca. Z tym że wymaga cierpliwości. Sprawdźmy jak dokładnie działa tutaj oszczędzanie dla dziecka. I czy warto na nim odkładać pieniądze.

Organizacja kierowana przez Marka Kulczyckiego należy do grona banków z atrakcyjną i dość rozbudowaną ofertą depozytową. Obejmuje ona m.in. konto oszczędnościową z premią za regularne wpłaty.

Jak działa?

Chodzi o konto Nest Rodzinne Oszczędności. W standardzie jest ono oprocentowane na 1,2 proc. w skali roku (stawkę wylicza się poprzez odjęcie od wskaźnika WIBOR 3M marży 0,5 pkt). Kapitalizacja odbywa się co miesiąc.

Zasilając je co miesiąc min. 50 zł, uzyskuje się wyższe odsetki. W promocji „Nest Rodzinne Oszczędności z Premią” Nest Bank nagradza przyznawanym raz w roku bonusem równym zadeklarowanej miesięcznej składce, czyli kwotą 50-600 zł w zależności od długości okresu oszczędzania (5-15 lat)

Premia rośnie wraz ze stażem klienta oraz liczbą dzieci. W pierwszym roku jest to min. 2 proc. i max 6 proc. składki (nagrodę otrzymują także osoby bezdzietne). W ostatnim roku bonus waha się od 6 do do 30 proc. Maksymalnie jest to 5760 zł dla wpłat równych 600 zł. Środki można wycofać wcześniej bez utraty odsetek i otrzymanych do tego momentu gratyfikacji.

Premię otrzymuje się pod czterema warunkami:

  1. Posiadanie konta osobistego
  2. Wyrażenie i nieodwołanie zgód marketingowych
  3. Comiesięczne wpłaty (min. 50 zł)
  4. Utrzymanie salda odpowiadającego sumie wpłat (np. min. 600 zł rocznie dla wariantu ze składką 50 zł).

Po uwzględnieniu bonusu za systematyczność efektywne oprocentowanie konta Nest Rodzinne Oszczędności rośnie do nieco ponad 3 proc. w skali roku.

Ale uwaga! W całym okresie oszczędzania premia wyliczana jest od maksymalnie 36000 zł. Od pozostałych środków doliczane są odsetki standardowe.

Oprocentowanie

Podstawowe oprocentowanie rachunku jest przeciętne. Natomiast to bonusowe należy do najlepszych na rynku. Z tym że trzeba sobie na nie zapracować wytrwałością.

Konto Nest Rodzinne Oszczędności Nest Banku
Oprocentowanie standardowe 1,2%
(WIBOR 3M - 0,5)
Oprocentowanie promocyjne ok. 3% realnie
(uwzględniając roczną premię 2-30% wartości wpłat za systematyczność)
Zakres kwotowy objęty wyższym oprocentowaniem 36.000 zł
Okres naliczania podwyższonego oprocentowania do 15 lat
Dostępność
(warunki naliczania podwyższonego oprocentowania)
otwarcie ROR-u
comiesięczna wpłata min. 50 zł
wyrażenie i nieodwołanie zgód marketingowych
utrzymywanie salda odpowiadającego sumie wpłat (np. min. 600 zł rocznie dla wariantu ze składką 50 zł)

Jeden klient może otworzyć jeden promocyjny rachunek. W każdym miesiącu posiadaczowi przysługuje jeden darmowy przelew wewnętrzny. Każdy następny kosztuje 5 zł.

Opinie eksperta

Konto Nest Rodzinne Oszczędności można polecić wszystkim, którzy chcą zapewnić sobie dobre oprocentowanie na wiele lat bez zamrażania środków. Jest dobry sposób na regularne oszczędzanie dla dziecka. Dostępny w ramach promocji za regularne wpłaty bonus jest tym większy, im dłużej odkładamy i mamy więcej dzieci.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *