Nest Lokata Nowe Środki – Jak działa, Opinie

W porównaniu do ofert konkurencji Nest Lokata Nowe Środki wypada bardzo korzystnie, o ile założymy ją z darmowym kontem osobistym. Najkorzystniejszy jest jej wariant na średni i długi termin.

Wiele banków jest skorych zapłacić klientom więcej za nowe oszczędności. Chodzi o ulokowanie pieniędzy będących nadwyżką w stosunku do stanu z wyznaczonego dnia. W ten sposób instytucje finansowe motywują konsumentów do przenoszenia pieniędzy z innych instytucji albo wpłacania nadwyżek, np. otrzymanych w pracy premii.

Regulamin

Takie rozwiązanie funkcjonuje np. w Nest Banku, w którym dostępna jest Nest Lokata Nowe Środki. To depozyt z siedmioma terminami zapadalności – od 3 do 24 miesięcy. Jego oprocentowanie waha się od 1,8 do 2,25 proc. w skali roku. W porównaniu do zwykłej oferty odsetki są wyższe o 0,15-0,6 pkt proc. Kapitalizacja odbywa się na koniec okresu umownego.

By założyć lokatę na nowe środki, nie trzeba mieć konta osobistego w organizacji kierowanej przez Marka Kulczyckiego. Lecz wtedy proponowane stawki są niższe o 0,2 pkt proc. w stosunku do wariantu z ROR-em. A ten w Nest Banku jest bezwarunkowo darmowy (tak jak karta i wszystkie bankomaty w kraju).

Minimalna kwota możliwa do ulokowania wynosi 1000 zł. Maksymalna to 2.000.000 zł, ale nie obowiązują limity liczby umów.

Oprocentowanie

Na tle inflacji oprocentowanie lokat Nest Banku nie jest zbyt atrakcyjne. Jednak obecnie na rynku trudno znaleźć depozyty ze stawkami przewyższającymi wskaźnik wzrostu cen. Natomiast w odniesieniu do konkurencji oferta organizacji kontrolowanej przez fundusz AnaCap wypada bardzo dobrze i lokuje się w ścisłej czołówce. Widać to zwłaszcza w grupie lokat średnio- i długoterminowych (TOP 3).

Nest Lokata Nowe Środki Nest Banku
Oprocentowanie standardowe 1,4% - 3 miesiące
1,4% - 4 miesiące
1,5% - 6 miesięcy
1,7% - 12 miesięcy
2% - 18 miesięcy
2,1% - 24 miesiące
Oprocentowanie promocyjne 1,8% - 3 miesiące
1,8% - 4 miesiące
1,9% - 5 miesięcy
2,1% - 6 miesięcy
2,2% - 12 miesięcy
2,2% - 18 miesięcy
2,25% - 24 miesiące
Zakres kwotowy 1.000-2.000.000 zł
(dowolna liczba lokat)
Okres 3, 4, 5, 6, 12, 18, 24 miesiące
(kapitalizacja na koniec)
Dostępność (warunki) otwarcie ROR-u
wpłata nowych środków

Opinie eksperta

Jeśli wykorzystamy już wszystkie najlepsze na rynku opcje promocyjne, Nest Lokata Nowe Środki może być dobrym rozwiązaniem. Niemal w każdym wariancie czasowym zapewnia ona posiadaczom darmowego konta w Nest Banku bardzo konkurencyjne odsetki.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *