Konto Nest Skarbonka – Jak działa, Opinie

Konto Nest Skarbonka skutecznie motywuje klientów do regularnego odkładania drobnych kwot. Jednak dzieje się tak tylko przez pół roku, ponieważ później oprocentowanie rachunku mocno spada. Sprawdźmy jak działa w praktyce.

Niektóre banki wspierają swoich klientów w realizacji celów. Nie tylko pożyczają im pieniądze, ale też pomagają i motywują do systematycznego oszczędzania. W tym gronie jest Nest Bank ze swoim Nest Kontem Skarbonka.

Jak działa?

Nest Skarbonka działa jak rachunek oszczędnościowy, który może służyć do gromadzenia pieniędzy na określony przez właściciela cel.

Klient, który musi posiadać ROR w Nest Banku, podaje kwotę, jaką chce odłożyć, perspektywę i sposób odkładania (przelewy ręczne czy zlecenia stałe). Następnie wewnątrzsystemowy kalkulator wskaże, ile miesięcznie trzeba oszczędzać, by zrealizować cel w terminie. Istnieje opcja otrzymywania powiadomień push, e-mail lub SMS o postępach.

Oprocentowanie

Podstawowe oprocentowanie Konta Skarbonka wyznacza wskaźnik WIBOR 3M pomniejszony o 0,5. Na dziś daje to stawkę 1,2 proc. w skali roku. Kapitalizacja następuje co miesiąc.

Konto Nest Skarbonka Nest Banku
Oprocentowanie standardowe 1,2%
(WIBOR 3M - 0,5)
Oprocentowanie promocyjne 3%
(przez pół roku od otwarcia)
Zakres kwotowy objęty wyższym oprocentowaniem 5000 zł
Kapitalizacja miesięczna
Dostępność
(warunki naliczania podwyższonego oprocentowania)
otwarcie ROR-u
tylko jedno konto objęte podwyższoną stawką

Z godnie z regulaminem nest skarbonki klient może otworzyć do 30 kont celowych. Jeden z nich objęty jest promocyjnym oprocentowaniem 3 proc. w skali roku przez sześć pełnych miesięcy i w miesiącu otwarcia. Jednak kwota objęta podwyższonymi odsetkami wynosi 5000 zł.

Uwaga! Nie ma obowiązku comiesięcznego zasilania konta.

Z każdego rachunku posiadacz może wykonać jeden darmowy przelew wewnętrzny w miesiącu. Za każdy kolejny organizacja kierowana przez Marka Kulczyckiego pobiera 5 zł.

Promocyjne oprocentowanie Nest Skarbonki należy do najwyższych na rynku. Obecnie tylko w dwóch miejscach otrzymamy wyższe odsetki.

Opinie eksperta

Nest Skarbonka może być dobrym rozwiązaniem, jeśli planujemy mocniej związać się z bankiem kierowanym przez Marka Kulczyckiego. Jednak pamiętajmy, że promocyjna stawka 3 proc. dotyczy tylko kwot poniżej 5000 zł i naliczana jest przez pół roku.

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. Boguś pisze:

  Nest Skarbonka to fajne konto do systematycznego oszczędzania, a lbo i nie 🙂
  Można sobie zaraz to 5000 zł odłożyć i mieć to oprocentowane na 3 procent przez 6 miesiecy. Inne banki co maja podobne produkty (np. mbank, santander) wymagają minimalnych regularnych zasileń – w ten nest banku nie ma takiego wymogu i to wileki plus dla nest skarbonki.

 2. jacek pisze:

  ale mi to rewelka, 3% na jednym celu. To dlatego nie ma nigdzie regulaminu, aby się nie dowiedzieć, że tylko 1 cel ma oprocentowanie 3%

 3. Boguś pisze:

  Wg mnie oprocentowanie nest skarbonka jest niezłe (3%) tylko kwota maksymalna mogłaby być wyższa niz te 5000 tys zł.
  Konkurencja daje jeszcze mniej dla regularnego oszczędzania mbank 2,6% czy santander 1,5%
  No i nest skarbonka nie wymaga comiesięcznego zasilenia środkami

 4. MN pisze:

  jak można zlikwidować nest skarbonkę ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *